Horsano powstało z potrzeby niesienia pomocy koniom i ich właścicielom.

Co roku na świecie na kolkę choruje około 6 mln koni, w jej wyniku około 660 tyś z nich umiera. To historia, która dotknęła również Adama, jednego z founderów Horsano.

Adam reprezentował Polskę na na ME w Portugalii i Szwajcarii razem ze swoją klaczą Oriantą. Oboje mieli szansę na błyskotliwą i światową karierę, przerwaną jednak przez nagłą śmierć klaczy. Niestety, ale zbyt późno wykryta kolka doprowadziła do śmierci Orianty. Nie pomogła nawet kosztowna operacja. Po latach wspólnie z przyjaciółmi i pasjonatami postanowił odmienić losy tysięcy koni i ich właścicieli, tworząc Horsano- innowacyjny system do wczesnego wykrywania chorób i zagrożeń u koni.
Adam Siedlaczek to jeździec i reprezentant polski w skokach przez przeszkody.

Zespół Horsano to ponad 20 specjalistów z takich dziedzin jak elektronika, weterynaria, bioinżynieria czy projektowanie. Na ich czele stoi 4 założycieli.

Szymon Serej – Founder CEO
Specjalista od brandingu, sprzedaży i marketingu z 11 doświadczeniem w projektowaniu strategii i budowaniu wizerunku marek.
Adam Siedlaczek – Founder COO
Specjalista i koordynator wdrożeń R&D z doświadczeniem w zarządzaniu projektami oraz były członek kadry narodowej w jeździectwie.
Wojciech Bartoszek – Co-Founder, CTO
Programista, team leader z 14 letnim doświadczeniem w projektowaniu i programowaniu aplikacji webowych.
Paweł Gaszka – Co-Founder, CIO
Programista systemów wbudowanych z 11 letnim doświadczeniem w projektowaniu i programowaniu urządzeń telekomunikacji, alarmów i urządzeń IoT.

Partnerzy

Zapisz się na testy

Wypełnij formularz i zostań testerem Horsano. Liczba miejsc ograniczona!